UÇAKLI İRAN GEZİSİ 5 GÜN 4 GECE KONAKLAMA !! TEBRİZ – ERDEBİL – URMİYE – HOOY – SALMAS 3 EYLÜL ÇIKIŞ
UÇAKLI İRAN GEZİSİ 5 GÜN 4 GECE KONAKLAMA !! TEBRİZ – ERDEBİL – URMİYE – HOOY – SALMAS 3 EYLÜL ÇIKIŞ

UÇAKLI İRAN GEZİSİ 5 GÜN 4 GECE KONAKLAMA !! TEBRİZ – ERDEBİL – URMİYE – HOOY – SALMAS 3 EYLÜL ÇIKIŞ

19.999,00₺ 15.999,00₺
Yükleniyor

İRAN GEZİSİ 4 GECE KONAKLAMA !! TEBRİZ – ERDEBİL – URMİYE – HOOY – SALMAS

1 GECE TEBRİZ-1 GECE ERDEBİL-1 GECE URMİYE-1 GECE VAN

1.GÜN

BANDIRMA-BALIKESİR-BİGA-ERDEK’DEN BELİRLENEN YERLERDEN HAREKET İLE SABİHA GÖKÇEN HAVA LİMANINDAN PEGASUS HAVA YOLLARI İLE VAN’A HAREKET.

HOY - ŞEMSİ TEBRİZİ - TEBRİZ - GÖK MESCİDİ ( CUMA MESCİDİ ) - ARK ŞEHRİYAL KABRİSTANLIĞI - ŞAH GÖLÜ

Sabah Van’da Saat 08.00 de belirlemiş olduğumuz noktadan buluşarak İran’a Hareket ediyoruz. Kapı köy sınır kapısı ( 90 km ).Kapı koy Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra. İran Razi Sinir Kapısında Bizleri Karşılayan Rehberimiz ve bekleyen Aracımıza binerek İran Hoy bölgesine geçiyoruz .Hoy’da Şemsi Tebriz’i kabri ve doğduğu şehri ziyaret ediyoruz. Hoy panoramik turundan sonra Hoy da , Merend Yam kervansaray veya Sofiyanda yerel restoranda öğle yemeği ( Yöresel İran Yemekleri ) Tebriz’e hareket. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz’e varis. Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun % 99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf, adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşfedeceksiniz. Tebriz turumuza devam ediyoruz. Gök Mescidi, Cuma Mescidi , Ark Gezisi.Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyarın Kabrinin Bulunduğu Makberetüş - Şuera ( Şairler Kabristanlığı ) Ziyareti, Akşam El Gölü ( Şah Gölü ) Gezisi. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Tebriz'de.

* Tebriz’de Akşam Konaklama Tebriz Otel 4*

Öğlen yemeği : Hoy, Merend yam restoran veya Sofiyan'da serbest olarak alınıyor. ( Ekstra )

Akşam yemeği : Tebriz’de serbest olarak alınıyor. ( ekstra )

Konaklama : Tebriz Otel 4* / Tebriz

Mola Tesisleri : Yam Kervansaray yol üstü tesis molası

Rota : Van – Kapıköy sınır kapısı ( 90 km) – Kapıköy ( Razi ) sınır kapısı ( 65 km ) Hoy – Tebriz ( 150 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 305 km – 5 Saat

2.GÜN

TEBRİZ – KAPALI ÇARŞI – MEŞGİN – SAVALAN DAĞI – SIH HAYDAR KUMBETİ – ASMA KÖPRÜ – ERDEBİL

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sabah Tebriz turumuza kalan yerden devam ediyoruz. Tebriz Kapalı Çarşısı En Önemli Kapalı Alışveriş Merkezi Olarak Kabul Edilen ve bir Kilometrekare Büyüklüğünde İçinde Küçük Çarşıların ve 20 Kervansarayın Bulunduğu Tarihi Çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkândan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halıları. Serbest Zaman. Öğle Yemeği Tebriz Pazar içeresinde serbest ( Yöresel İran Yemekleri ).Öğle yemeğinde hemen sonra Erdebil ’e Eher ve Meşgın güzergâhında hareket 180 km. Meşgin Şah İsmail doğduğu yer. Babası Sıh Haydar kümbeti mezarının bulunduğu kompleksi geziyoruz çay kafe molası sonrası Asma köprü gezisi. Orta doğunun en büyük asma köprüsü 80 metre yüksekliğinde ve 365 metre uzunluğundadır. Arzu eden zıplayın da yapabilir. Savalan dağı seyri Deniz seviyesinden 4811 metre yüksekliği ile İran'ın en yüksek üçüncü dağıdır. Savalan bir yarı-aktif yanardağdır ve dağın zirvesinde küçük bir göl vardır. Sevalan dağının 2.500 metre yüksekliğin de kurulmuş Eko kent gezisinde sonra Erdebil’e hareket 90 km. Erdebil’e varis ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve Serbest Zaman. Akşam Konaklama Erdebil’de

* Akşam Erdebil’de Park 4* Otel'de konaklama.

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğlen yemeği : Tebriz’de serbest olarak alınıyor. ( ekstra )

Akşam yemeği : Erdebil’de serbest olarak alınıyor. ( ekstra )

Rota : Erdebil - Eher ( 90 km ) Eher – Meşgin ( 90 km ) Meşgin – Erdebil ( 90 km ) Tebriz – Erdebil ( 270 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 270 km - 5 saat

3.GÜN

ERDEBİL – ŞAH İSMAİL TÜRBESİ – SAFEVİLER KÜLYESİ – URMİYE GÖLÜ – URMİYE

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Erdebil, Güney Azerbaycan bölgesinde, İran'ın aynı isimli Erdebil Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Erdebil’de Şah İsmail Türbesi Gezisiyle başlıyoruz. Safeviler ve Şeyh Safi Külliyesi Gezisi. Bu Külliye UNESCO Dünya Miras Listesinde yer almaktadır. Erdebil de Pazar Gezisinde sonra öğle yemeği ( Yöresel İran Yemekleri ). Öğle yemeğinde sonra Urmiye’ye Sering , Serap , Bostanabad ve Tebriz güzergâhında Hareket . Erdebil Urmiye 355 km. Urmiye Gölü Seyri. Akşam İmam Caddesi ve Şıh Tepesi ( Urmiye Seyir Tepesi ) Gezisi. Serbest Zaman. Akşam Yemeği ve Akşam Urmiye de konaklama.

* Akşam Urmiye’de Aria - Diyako Palace - Park 4* Otel'de konaklama.

*Öğle yemeği : Erdebil’de serbest olarak alınıyor. ( ekstra )

*Akşam yemeği : Urmiye’de serbest olarak alınıyor. ( ekstra )

Rota : Erdebil – Tebriz ( 220 km ) – Tebriz – Urmiye ( 135 km )

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 355 km - 5 saat

4.GÜN

URMİYE – SALMAS – HOY – RAZİ ( KAPIKÖY ) SINIR KAPISI – VAN

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Urmiye, İran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti'nin yönetim merkezi olan şehirdir. Urmiye Iran – Irak - Türkiye sınırlarının kesiştiği noktaya yakın en büyük kentidir. Urmiyede Pazar , İmam caddesi ve Meryem ana Kilisesi Gezisi. Panoramik Şehir gezisi sonrası saat : 12.00 da Salmasa hareket ediyoruz. Salmas; İran'ın Batı Azerbaycan Eyaletin şehridir. Sasanilere ait Khan Takfti kaya rölyefi gezisi. Panoramik Salmas Şehir turundan sonra Van’a doğru hareket ediyoruz. Saat : 17.00 de Hoy Razi ( Kapı köy ) sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Van bölgesine geçiyoruz. Akşam Seyahatimizi Van’da Sonlandırıyoruz Saat : 19.00

KONAKLAMA VAN OTELİMİZDE

Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle yemeği : Hoy'da serbest olarak alınıyor. ( ekstra )

Akşam yemeği : Van’da serbest olarak alınıyor. ( ekstra )

Rota : Urmiye – Salmas ( 100 km ) Salmas – Hoy ( 35 km ) Hoy - Razi ( Kapi köy ) sınır Kapsı ( 65 km ) Kapı köy sınır kapısı – Van ( 90 km ) Urmiye - Van 5 saat.

Toplam Kat Edilecek Mesafe : 290 km - 5 saat

5.GÜN

VAN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Van kedi evi,Yöresel Ürünler alışverişi sonrası Van hava limanından Pegasus Hava yollarının uçağı ile İstanbul’a hereket ediyoruz.Bizi bekleyen otobüslerimizle Misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.
Yeni Gezilerimizde tekrar buluşmak üzeri vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

YURTİÇİ VE YURTDIŞI TÜM TRANSFERLER

4 GECE ODA KAHVALTI OTEL KONAKLAMA

İRAN OTELLERİMİZDE ALACAĞIMIZ 3 KAHVALTI

VAN OTELİMİZDE ALACAĞIMIZ 1 KAHVALTI

PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM GEZİLER

TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

EKONOMİK SINIF UÇAK BİLETİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ

MÜZE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ

YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI

ÖNEMLİ !!!

İran kuralları gereği aşağıdaki konulara dikkat ediniz.

-İran’a alkol ürünlerinin girişi yasaktır.

-Tura katılacak olan bayan misafirlerin ülkeye girişte; yanlarında diz altına kadar inen hırka, ceket, mont ya da tunik gibi bir kıyafet ile başörtüsü bulundurmaları gereklidir.