HER ŞEY DAHİL BÜYÜK BALKAN GEZİSİ 1 EYLÜL ÇIKIŞ 7 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA (1 GECE SELANİK KONAKLAMA FARKI İLE) 699€
HER ŞEY DAHİL BÜYÜK BALKAN GEZİSİ 1 EYLÜL ÇIKIŞ 7 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA (1 GECE SELANİK KONAKLAMA FARKI İLE) 699€

HER ŞEY DAHİL BÜYÜK BALKAN GEZİSİ 1 EYLÜL ÇIKIŞ 7 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA (1 GECE SELANİK KONAKLAMA FARKI İLE) 699€

Yükleniyor

BÜYÜK BALKAN GEZİSİ 7 MAYIS ÇIKIŞ 7 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA (1 GECE SELANİK KONAKLAMA FARKI İLE)

BÜYÜK BALKAN VE YUNANİSTAN TURU

EKSTRA TURLARI DAHİL !!

BÜYÜK BALKAN GEZİSİ 7 MAYIS ÇIKIŞ 7 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA (1 GECE SELANİK KONAKLAMA FARKI İLE)

BÜYÜK BALKAN VE YUNANİSTAN TURU

EKSTRA TURLARI DAHİL !!

9 ÜLKE 23 ŞEHİR

YUNANİSTAN, MAKEDONYA, ARNAVUTLUK, KOSOVA, KARADAĞ ,BOSNA HERSEK, HIRVATİSTAN, SIRBİSTAN, BULGARİSTAN

📌YUNANİSTAN SELANİK TAVERNA EĞLENCESİ FİYATA DAHİL !

📌EĞLENCE DOLU BOŞNAK GECESİ FİYATA DAHİL !!

📌VRELO BOSNA TURU FİYATA DAHİL !!

📌BALKAN MÜZİĞİ ve FOLKLÖR DANS GÖSTERİLİ MAKEDON GECESİ FİYATA DAHİL !!

📌TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ FİYATA DAHİL !!

📌SVETİ NAUM MANASTIRI GEZİSİ FİYATA DAHİL !!

📌KOSOVA ve SOFYA TURLARI FİYATA DAHİL !!

📌MATKA KANYONU ve BLAGAJ GEZİSİ FİYATA DAHİL !!

📌DUBROVNİK ve KOTOR TURLARI FİYATA DAHİL !!

1.GÜN ve 2.GÜN

BALIKESİR - BANDIRMA - BİGA – LAPSEKİ -GELİBOLU-KEŞAN-İPSALA SINIR KAPISI

KAVALA-SELANİK

Siz değerli konuklarımızı alarak, seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Lapseki ulaşıyoruz. 1915 Çanakkale Köprüsünden geçerek, erken sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.Şirin bir belde olan & AGİOS NİKOLAOS KİLİSESİ 'ni görüp daha sonraiskeçe yolu üzerinden KAVALA ya varıyoruz.Meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruzKavala’da, Kanuninin yaptırmış olduğu SU KEMELERLERİ , LİMAN , İBRAHİM PAŞA CAMİİ , (St. Nichololas Kilisesi) İMARETHANE , KAVALALI MEHMET ALİ PAŞA EVİ ve HEYKELİ gezilerimizi yapıyoruz.SELANİK e hareket ediyoruz.AYA DİMİTRİOS KİLİSESİ , MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 'ün EVİ , ROTONDA , ZAFER KEMERİ , BEYZA KULE , HAMZA BEY CAMİİ ve BEDESTENİ , BÜYÜK İSKENDER HEYKELİ , ARİSTOTELES MEYDANI , VENİZELOS HEYKELİ gezilerimizi yapıyoruz.Konaklama Selanik’teki otelimizde. Akşam konuklarımızla TAVERNA GECESİ yaşamaya gidiyoruz.

3.GÜN SELANİK-MANASTIR-RESNE-OHRİD

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra SELANİK’den ayrılıyoruz.Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR ’a hareket ediyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, ŞİROK SOKAK , İSAKİYE CAMİİ , SAAT KULESİ , ELENİ ’nin EVİ, TELGRAFHANE , PEKMEZ MEYDANI , Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz.Yol güzergahında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE 'ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. OHRİDe hareket ediyoruz..Dünyanın en derin göllerinden birine sahip olan MAKEDONYA şehri Ohrid'evarıyoruz.İsteyenlerle ekstra büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ ’nde tekne turu yapıyoruz. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş ,Ohridlilerin Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi Ohrid şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. AZİZ KLEMEUS HEYKELİ ve MEYDANI , AYASOFYA , Kiril Alfabesini bulan KİRİL ve METHODİ kardeşlerinin heykelleri, ASIRLIK ÇINAR AĞACI , ALİ PAŞA CAMİİ , HALVETİYE TEKKESİ ve TÜRK ÇARŞISI 'nı geziyor , meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirden ayrılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.GÜNOHRİD KALKANDELEN ( TETOVA ) MATKA KANYONU –ÜSKÜP

Sabah kahvaltımızın ardından KALKANDELEN ’e (Tetova) hareket. Arnavut nüfusunun fazla olduğu bu güzel şehirde panoramik olarak şehir turumuzu yapacak ardından ALACA CAMİİ ’ni ziyaret edeceğiz.Sonrasında MATKA KANYONU turumuzda eşsiz doğası ile sizleri büyüleyecek doğa harikası Matka kanyonunda adeta dünyadaki cenneti görüp eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz.ÜSKÜP ’e hareket ediyoruz., Vardar Vadisi üzerinde ,Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan YAHYA KEMAL ’in şehri ÜSKÜP ’e varıyoruz. Üsküp’de TAŞ KÖPRÜ , FYROM MEYDANI , (Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri) RAHİBE (Azize) TERESA ’nın HEYKELİ ve EVİ , ÜSKÜP KALESİ , KAPAN ve SULU HANLARI , MUSTAFA PAŞA CAMİİ ve MURAD PAŞA CAMİİ , ÇİFTE HAMAMLAR ile DAVUD PAŞA HAMAMI göreceğimiz yerler arasında… Üsküp ’de keyifli şehir turumuzuda gerçekleştirip, otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Üsküp ’teki otelimizde.

5 .GÜN ÜSKÜP-PRİZREN-İŞKODRA

Sabah kahvaltımızın ardından Pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasındaPRİZREN 'e hareket ediyoruz. Kosova ‘nın 2. Büyük kenti olan Prizren M.Ö. 2. yy ‘a uzanan tarihi boyunca Roma, Bulgar, Sırp, Osmanlı ve Arnavutluk himayesinde kalmış ve bu farklı kültürlere ait tarihi eser ve yapılarını muhafaza etmiştir. Panoramik gezimiz esnasında göreceğimiz başlıca eserler CUMA CAMİİ , PRİZREN SAAT KULESİ , AZİZ SPAS KİLİSESİ , BAYRAKLI CAMİİ ve TAŞKÖPRÜ’dür. Prizren ‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve sunulacak serbest zaman İŞKODRA şehrine hareket ediyoruz. 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra’da, TARİHİ KALE ’yi görüyoruz. Konaklama İŞKODRA veya Tiran ’daki otellerimizde. Akşam yemeği otelimizde.

6.GÜN –İŞKODRA-ST.STEFAN (ULJİN-İŞKODRA-TİRAN)– BUDVA- KOTOR – TREBİNJE

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, KARADAĞ ile ARNAVUTLUK arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün ucunda kurulu İŞKODRA dan ayrılıyoruz. St. Stefan Adasının muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekliyoruz. BUDVA ya hareket ediyoruz.Budva’nın merkezinde Kale içerisinde kurulmuş olan, Eski Şehir’e giriyoruz. Şairler meydanını görüp, plaj bölgesinde kahve keyfi bizleri bekliyor.Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici Karadağ ’da, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR 'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal TİTO’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, ESKİ ŞEHİR ’e (StariGrad) giriyoruz.UTANÇ MEYDANI , TARİHİ SAAT KULESİ , REKTÖR SARAYI , BESKUÇA , PİMA PALATA , AZİZ TRİPUN KATEDRALİ , GRİGURİNA PALATA , AZİZ LUKA KİLİSESİ , MÜZİK OKULU , AZİZ NİCOLA KİLİSESİ ve KLARA KİLİSESİ 'ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Konaklama Trebinje’deki otelimizde gerçekleşiyor Akşam yemeğimizi Otelimizde aldıktan sonra Rehberimizin belirleyeceği saatte Hırvatistan'ın tatil cenneti DUBROVNİK 'e hareket ediyoruz. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi' ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy 'Dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan FRANCİS MANASTIRI , RECTOR SARAYI , ŞEHİR KAPILARI , KULELER ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun ardından serbest zaman ve otelimize geri dönüş. Konaklama Trebinje’deki otelimizde gerçekleşiyor.

7.GÜN-TREBİNJE-DUBROVNİK--POÇİTEL- BLAGAJ-MOSTAR-SARAYBOSNA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra,POÇİTEL ’e geçiyoruz. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16.yy 'da Osmanlı tarafından yapılan eserleri görüyoruz. Gezi sonrası bir Avrupa ’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan BUNA NEHRİ ’nin kenarındaki SARI SALTUK TEKKESİ’ ni (Alperen Tekkesi) ziyaret etmek üzere BLAGAJ’a hareket ediyoruz. 1465’ de Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip, bu bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli birrol oynamıştır. Gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan MOSTAR oluyor. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen MOSTAR KÖPRÜSÜ Osmanlı mimarisinin bir şaheser eseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİİ ’sini görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna ’da otelimizde.

8.GÜN SARAYBOSNA-BELGRAD

Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, BOSNA-HERSEK’inbaşkenti SARAYBOSNA’Yı gezmeye başlıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir.1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da, önce; SEBİL ÇEŞMESİ , BURSA BEDESTENİ ve BAŞ ÇARŞI CAMİİ 'yi görüp ilerleyerek, Başçarşı’daki gezintimizle turumuza devam ediyoruz. Tarihi Osmanlı Hanı olan MORİCA HAN , Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu, GAZİ HÜSREV BEY CAMİİ , SİNAGOG , Bedesteni görüyoruz ve FERHADİYE CADDESİ 'ne giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan BOSNA GÜLÜ veya KANLI GÜL olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp, bağımsızlık sembolü SÖNMEYEN ATEŞ’i görmeye gidiyoruz. Devamında, alışveriş için vereceğimiz serbest zamanda, BOŞNAK BÖREĞİ 'ni tatma şansınada sahip olacağız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği LATİN KÖPRÜSÜ , Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği ESKİ KÜTÜPHANE gezilerimizi tamamlayarak BELGRAD a hereket ediyoruz.SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nında başkenti olan Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Panoniyen Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan Belgrad’ ta otobüsümüz ile panoramik şehir turunun yanısıra, yürüyüş turuda yapıyoruz. Bu esnada, KALE MEYDANI , ASKERİ MÜZE , İSTANBUL KAPISI , SAAT KULESİ , DAMAT ALİ PAŞA TÜRBESİ , SOKULLU MEHMET PAŞA ÇEŞMESİ , CUMHURİYET MEYDANI , TERAZİ MEYDANI , TAŞ MEYDANI , ÖĞRENCİ MEYDANI , BAYRAKLI CAMİİ , TUNA NEHRİ ve SAVA NEHRİ' nin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın İstiklal Caddesi diye bilinen, KNEZ MİHAİLO CADDESİ' nde serbest zaman veriyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğive konaklama Begraddaki otelimizde

9.GÜN BELGRAD (Sırbistan)- SOFYA (Bulgaristan)-KAPIKULE

Sabah kahvaltımızı otelimizde alIYORUZ. SOFYA ya hereket ediyoruz.Sofya'ya varışın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St.NEDELYA KİLİSESİ , RUS KİLİSESİ , ROTANDA KİLİSESİ , AYA SOFYA KİLİSESİ , PARLAMENTO , MİLLİ KÜTÜPHANE , ESKİ KRALİYET SARAYI , SOFYA ÜNİVERSİTESİ , ALEKSANDER NEVSKİ KATEDRALİ , CUMHURBAŞKANLIĞI , BAŞBAKANLIK ve BANYA BAŞI CAMİİ görülecek yerler arasındadır.. Ayrıca ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Panoramik şehir turumuz ardından KAPIKULE sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Keşan-Gelibolu ve1915 Çanakkale Köprüsünden geçerek lapseki-ardından biga -bandırma istikametinde turumuzu tamamlıyor. Başka YILCAN TURİZM turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLANLAR

• 4* Otellerde 7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

• Türkçe Rehberlik Hizmeti

• Programda Belirtilen Şehir Turu

• 7 Otelde Sabah Kahvaltısı

• 7 Akşam Yemeği (Boşnak ve Makedon Gecesi Dâhil )

• Selanik’te Taverna’da akşam yemeği

• Boşnak Gecesi Dahil

• Makedon Eğlencesi Dahil

• Otel ve Gümrük Vergileri (35 Euro)

• Mesleki Sorumluluk Sigortası

• Acente güvencesi

• Araç içi su ikramı

• Kosova Turu Dahil

• Dubrovnik Turu Dahil

• Blagaj Turu Dahil

HARİÇ OLANLAR:

*Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti 160 € (Geçerli vizesi olan veya Yeşil Pasaportu sahiplerine Vize gerekmemektedir.)

*Yurtdışı Çıkış Harcı Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Yatırılır.

*Öğle Yemekleri,Akşam yemeklerde alınan içecekler

*Müze, Ören Yeri Girişleri

*Her Türlü Otel Ekstraları ve Yerel Eğlence Mekanlarında Alınan ALKOLLÜ ve ALKOLSÜZ Tüm İçecekler)

*Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € ,65 Yaş üstü yolculardan 20 € alınır.

*Ohrid Tekne Turu (20€)