DOĞUNUN MASALLARI BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU 23 EYLÜL ÇIKIŞ 8 GECE 7 GÜN (6 GECE OTEL KONAKLAMA)
DOĞUNUN MASALLARI BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU 23 EYLÜL ÇIKIŞ 8 GECE 7 GÜN (6 GECE OTEL KONAKLAMA) 5 1 2 3 4 6 7 8 9 10 11
DOĞUNUN MASALLARI BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU 23 EYLÜL ÇIKIŞ 8 GECE 7 GÜN (6 GECE OTEL KONAKLAMA)

DOĞUNUN MASALLARI BÜYÜK DOĞU ANADOLU TURU 23 EYLÜL ÇIKIŞ 8 GECE 7 GÜN (6 GECE OTEL KONAKLAMA)

17.999,00₺ 14.999,00₺
Yükleniyor

AMASYA - FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI - HAZERANLAR KONAĞI – MUMYALAR MÜZESİ – ÇAKALLAR TEPESİ – TOKAT-TAŞHAN

Sivas – Gök Medrese – Ulu Camii – Çifte Minareli Medrese – Sivas Meydanı – Erzincan – Bakırcılar Çarşısı--Çobandede Köprüsü – Kars – Sarıkamış Şehitliği – Kars Kalesi – 12 Havariler Kilisesi – Ani Harabeleri - Arpaçay- Iğdır - Iğdır Ovası – Ağrı Dağı – İshakpaşa Sarayı – Tendürek Geçidi – Çaldıran Ovası – Van – Muradiye – Muradiye Şelalesi – Van Kalesi – Van Kedi Evi-Van Urartu Müzesi – Van Gölü – Akdamar Adası ve Kilisesi – Halı-Kilim Kooperatifi – Ahlat – Bingöl – Tunceli – Elazığ – Harput Kalesi – Harput Konakları – Arap Baba Türbesi - Meryem Ana Kilises Karakaya Barajı – Kömürhan Köprüsü – Malatya – Aslantepe – Battalgazi – Ulu Camii Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı – Kayısı Borsası – Darende – Tohma Kanyonu – Somuncu Baba Türbesi

AMASYA - FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI - HAZERANLAR KONAĞI – MUMYALAR MÜZESİ – ÇAKALLAR TEPESİ – TOKAT-TAŞHAN

1. Gün:
Değerli misafirlerimiz ile 18:00’de hareket ediyoruz. Molalar eşliğinde gece yolculuğu yapıyoruz. Yol güzergahında dinlenme tesisinde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin ilk durağı Amasya'yı gezmeye başlıyoruz.

2. Gün:AMASYA - FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI - HAZERANLAR KONAĞI – MUMYALAR MÜZESİ – ÇAKALLAR TEPESİ – TOKAT-TAŞHAN

Sabah 09:30’da Amasya’ya varıyoruz. Anadolu kültürünün kronolojik tarih sıralamasını görebileceğimiz ender kentlerden biri olan Amasya’da, Hazeranlar Konağı, Kral Mezarları (Panoramik), Yeşilırmak, Ferhat - Şirin Efsanesine Ait Su Kanalları, Mumyalar Müzesi gibi yerleri geziyoruz. Öğle yemeğinin ardından Amasya panoramik şehir turu yapıyoruz. Turhal üzerinden Tokat’a ulaşıyoruz. Tokat’ta Ballıca Mağarası ve Taşhan’ı geziyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama Tokat veya Sivas.

3. Gün:Sivas – Gök Medrese – Ulu Camii – Çifte Minareli Medrese – Sivas Meydanı – Erzincan – Bakırcılar Çarşısı

Sabah kahvaltısının ardından Sivas’ı gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız olan Gök Medrese'den başlayarak Ulu Camii, Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Medrese ve Şifaiye Medresesi'ni geziyoruz. Sivas Kongre Binası hakkında rehberimizden bilgi alıp, Sivas Meydanı'nda serbest zaman veriyoruz. Erzincan’a hareket ediyoruz ve Bakırcılar Çarşısında alışveriş molası veriyoruz. Erzincan’dan Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Erzurum’da Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Taş Han ve Yakutiye Medresesi'ni geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama Erzurum.

4. Gün:Çobandede Köprüsü – Kars – Sarıkamış Şehitliği – Kars Kalesi – 12 Havariler Kilisesi – Ani Harabeleri – Arpaçay

Sabah kahvaltısı sonrasında Kars’a doğru yola çıkıyoruz. Çobandede Köprüsü’nde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sarıkamış Şehitliği ziyaretimizin ardından Kars’a ulaşıyoruz. Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Taş Köprü ve Namık Kemal Evi’ni geziyoruz. Ulu Camii ve Beylerbeyi Sarayı gezilerimizin ardından serbest zaman veriyoruz. Ani Harabeleri’ni gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama Kars.

5. Gün: Iğdır – Iğdır Ovası – Ağrı Dağı – İshakpaşa Sarayı – Tendürek Geçidi – Çaldıran Ovası – Van – Muradiye – Muradiye Şelalesi – Van Kalesi – Van Kedi Evi

Sabah kahvaltısı sonrasında Iğdır’a ulaşıyoruz. Ağrı Dağı’nı fotoğrafladıktan sonra İshakpaşa Sarayı’nı geziyoruz. Tendürek Dağı Geçidi’nden geçerek Van’a ulaşıyoruz. Muradiye Şelalesi ve Şeytan Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Van Kalesi’ni gezdikten sonra Van Kedisi Evi’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama Van veya Tatvan.

6. Gün: Van Urartu Müzesi – Van Gölü – Akdamar Adası ve Kilisesi – Halı-Kilim Kooperatifi – Ahlat

Sabah kahvaltısı sonrasında Van Urartu Müzesi’ni geziyoruz. Akdamar Adası ve Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra Van Gölü kıyısında öğle yemeğimizi alıyoruz. Halı-Kilim Kooperatifini ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama Tatvan, Muş veya Bitlis.

7. Gün: Bingöl – Tunceli – Elazığ – Harput Kalesi – Harput Konakları – Arap Baba Türbesi – Meryem Ana Kilisesi

Sabah kahvaltısı sonrasında Bingöl’e hareket ediyoruz. Yüzen Adalar’ı ziyaret edip Tunceli’ye doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeği molası sonrası Tunceli'de kısa bir serbest zaman veriyoruz. Munzur Nehri'nde çay molası sonrası Elazığ’a doğru hareket ediyoruz. Elazığ'da Harput’ta Harput Kalesi, Harput Ulu Camii ve Arap Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Meryem Ana Kilisesi’ni gezdikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama Elazığ veya Malatya.

8. Gün: Karakaya Barajı – Kömürhan Köprüsü – Malatya – Aslantepe – Battalgazi – Ulu Camii – Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı – Kayısı Borsası – Darende – Tohma Kanyonu – Somuncu Baba Türbesi

Sabah kahvaltısı sonrasında Karakaya Barajı ve Kömürhan Köprüsü’nü görüyoruz. Aslantepe Höyüğü’nü gezdikten sonra Battalgazi’de Ulu Camii ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nı ziyaret ediyoruz. Malatya Kayısı Borsası’nda alışveriş molası veriyoruz. Darende’de Tohma Kanyonu ve Somuncu Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Avanos’ta Üç Güzeller Peri Bacaları ve Göreme Açık Hava Müzesi’nde kısa bir serbest zamanın ardından Ankara’ya ulaşıyor ve Ankara’dan katılan misafirlerimizle vedalaşıyoruz. Balıkesir-Bandırma’ya doğru devam ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
- Mercedes Tourismo veya Travego Man Fortuna vb. otobüsler ile ulaşım
- Otellerde 6 gece konaklama
- Profesyonel rehber ile çevre gezileri
- Açık büfe 6 sabah kahvaltısı
- Otelimizde veya otel dışında alınan 6 akşam yemeği
- 1618 Nolu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
- Tüm öğle yemekleri
- Müze ve ören yeri girişleri
- Yemeklerde alınan içecekler
- Ekstra turlardaki minibüs ve tekne ücretleri
- Ekstra harcamalar