VAN'LI GAP TURU 9 GÜN 8 GECE 7 GECE KONAKLAMA 1 KASIM ÇIKIŞ
VAN'LI GAP TURU 9 GÜN 8 GECE 7 GECE KONAKLAMA 1 KASIM ÇIKIŞ ani 4 7 9 11 4 6 7 9 balıklıgöl halfeti
VAN'LI GAP TURU 9 GÜN 8 GECE 7 GECE KONAKLAMA 1 KASIM ÇIKIŞ

VAN'LI GAP TURU 9 GÜN 8 GECE 7 GECE KONAKLAMA 1 KASIM ÇIKIŞ

24.999,00₺ 18.999,00₺
Yükleniyor

VAN-AKDAMAR-AHLAT-DOĞUBAYAZIT -İSAKPAŞA SARAYI

DARENDE-SOMUNCU BABA TÜRBESİ -MALATYA-ELAZIĞ-DİYARBAKIR- MARDİN- MİDYAT-DARA ANTİK KENTİ-BEYAZSU-ŞANLIURFA-GÖBEKLİ TEPE-HARRAN-BALIKLI GÖL-KAHTA-ATATÜRK BARAJI- KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ-CENDERE KÖPRÜSÜ-NEMRUT’DA GÜN BATIMI-HALFETİ-GAZİANTEP-ADANA-TARSUS

1. GÜN

SAAT 14.00 HAREKET

2. GÜN

Yol güzergahında alacağımız kahvaltı sonrası Malatya’ya varıyoruz. Malatya’yı gezmeye başlıyoruz: Atatürk Evi, Tarihi Malatya Evleri'nin bulunduğu Beş Konaklar mevkii ve Eski Malatya (Battal Gazi). Ardından Aslantepe Höyüğü ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezilerini tamamladıktan sonra, kayısı ve yan ürünlerinin satıldığı Şire Pazarı'nda alışveriş imkanı sunuyoruz. Alışveriş sonrası Malatya'dan ayrılarak Elazığ’a hareket ediyoruz. Karakaya Baraj Gölü üzerindeki Kömürhan Köprüsünü geçerek ulaştığımız Elazığ’da ilk olarak, kentin en önemli noktası olan Harput Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Balak Gazi Heykeli altındaki kafetaryadan Elazığ’ı kuş bakışı seyrettikten sonra kısa bir mola veriyoruz. Harput gezimizin ardından Tatvan'dan geçerek, Van Gölü'ne ulaşıyoruz. Gevaş'tan tekneden (ekstra) Akdamar Adası'na geçiyoruz. Ada üzerinde, dünyada ilk papaz yetiştiren okullardan biri olan Akdamar Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz.

KONAKLAMA: TATVAN VEYA VAN

3. GÜN

Otelde alınan kahvaltı sonrası Ahlat'ta Selçuklu mezarlarını ziyaret ediyoruz. Doğubayazıt'a ulaşıyoruz. Sadece Doğubayazıt’ın değil, tüm doğunun nefes kesici yapısı İshak Paşa Sarayı’nı gezmeye başlıyoruz. Taşa oyulmuş bu muhteşem sarayın tarihçesi ve mimarisi hakkında rehberimizden bilgi alıp, öğle yemeği için mola veriyoruz. Pasaj’da alışveriş için serbest zaman sonrasında, Küçük ve Büyük Ağrı Dağı’nın görkemli manzarası eşliğinde, Muradiye Şelaleleri’nde bir mola alıyoruz. Şelalede biraz keyif yaptıktan sonra, Van'a hareket ediyoruz.

KONAKLAMA: VAN VEYA TATVAN

4. GÜN

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Van Kedi Evi gezildikten sonra kısa bir serbest zaman gördükten sonra Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır'da Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi'ni geziyor ve Diyarbakır'da otelimize yerleşiyoruz.

KONAKLAMA: DİYARBAKIR

5. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimize, Sıla ve Hercai dizilerinin de çekildiği Midyat Konuk Evi'ni gezerek başlıyoruz. Bolca fotoğraf çektikten sonra tarihi Midyat Evleri arasından yürüyerek hoş vakitler geçiriyoruz. Yürüyüş sonrası ulaşacağımız şehir merkezinde, Midyat'ın dünyaca ünlü el işlemesi sanatı olan gümüş ve telkari ürünlerinden ve Lahore ağacının kökü ile boyanan mavi badem şekeri satın alabileceğimiz çarşıda serbest zaman veriyoruz. Doğunun Efesi olarak adlandırılan Dara Antik Kenti'ne hareket ediyoruz. Dara Antik Kenti'nde susarnıçları, tarihi taş ocağı ve mezarlığı z

iyaret ediyoruz. Nusaybin üzerinden Beyazsu'ya hareket ediyoruz. Beyazsu, Mardin'in kurak coğrafyasında serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile bir vaha gibidir. Su kenarında vereceğimiz çay kahve molası ardından akşam yemeği ve konaklama.

KONAKLAMA: MİDYAT VEYA MARDİN

6. GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin'de Kasımiye Medresesi, Ulu Camii, Tarihi PTT Binası'nı gezdikten sonra Mezopotamya Ovasını panoramik olarak görüyoruz. Deyr-ul Zafaran Manastırı gezimiz sonrası Mardin'de 2 saat serbest zaman veriyoruz, Şanlıurfa'ya doğru hareket ediyoruz. Şanlıurfa'da Göbeklitepe, Harran Ovası, konik kubbeli Harran Evleri, Hz. Eyyup Sabır Makamını ziyaret ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Şanlıurfa otelimizde. İsteyen misafirlerimiz ile bölgeye özgü eğlencenin yapıldığı Sıra Gecesine gidiyoruz (ekstra).

KONAKLAMA: ŞANLIURFA

7. GÜN

ŞANLIURFA--KAHTA-ATATÜRK BARAJI- KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ-CENDERE KÖPRÜSÜ-NEMRUT’DA GÜN BATIMI

Otelimizden alacağımız kahvaltı sonrası Şanlıurfa gezimize devam ediyoruz. Balıklıgöl, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Kapalı Çarşı, Gümrukhan gezilerimiz sonrası Bozova'da Atatürk Barajı Terasında çay molası veriyoruz. Sonrasında Adıyaman Kahta'ya hareket ediyoruz, burada bizi bekleyen minibüslerimiz ile Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Nemrut'a çıkıyoruz (ekstra). Nemrut'ta gün batımını seyrettikten sonra, akşam yemeğimizi alıyoruz ve konaklama otelimizde.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA VEYA KAHTA

8. GÜN

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Halfeti'ye hareket ediyoruz. Halfeti'de tekne turu yapıyoruz (ekstra). Rumkale gezilerimizi yaptıktan sonra Gaziantep’e hareket ediyoruz. Burada, Sedefçiler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Zincirli Bedesten, Tütün Hanı, Mozaik Müzesi gezilerimiz sonrası Gaziantep Çarşısında kısa bir serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep.

KONAKLAMA: GAZİANTEP

9. GÜN

ADANA, MERKEZ SABANCI CAMİİ-TARSUS-ESHAB-I KEHF

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Adana'ya hareket ediyoruz. Türkiye’nin en büyük camilerinden birisi olan Merkez Sabancı Camii'ni ziyaret ediyoruz. Tarsus'da Eshab-ı Kehf gezisi sonrası Pozantı üzerinden geri dönüş için hareket ediyoruz.

10. GÜN

Sabah saatlerinde misafirlerimizi aldığımız yerlere bırakıp bir sonraki Yılcan Turizm gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Ulaşım
- Profesyonel Rehberlik
- Programda Belirtilen Geziler
- 1618 Sayılı Sigorta
- 7 Gece Otel Konaklaması
- Otellerde Alınan 7 Kahvaltı
- Otellerde veya Otel Dışında Alınan 7 Akşam Yemeği

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Öğle Yemekleri
- Müze ve Ören Yerleri Girişleri
- Tekne Turları
- Şanlıurfa'da Sıra Gecesi
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Nemrut Giriş Ücreti
- Nemrut'a Çıkış Minibüs Ücretleri
- Ekstra Harcamalar
- Alınan Açık Büfe veya Set Menü Akşam Yemeği