FIRTINA GİBİ GAP MEZAPOTAMYA TURU 6 AĞUSTOS ÇIKIŞ 5 GÜN 4 GECE 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
FIRTINA GİBİ GAP MEZAPOTAMYA TURU 6 AĞUSTOS ÇIKIŞ 5 GÜN 4 GECE 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
FIRTINA GİBİ GAP MEZAPOTAMYA TURU 6 AĞUSTOS ÇIKIŞ 5 GÜN 4 GECE 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

FIRTINA GİBİ GAP MEZAPOTAMYA TURU 6 AĞUSTOS ÇIKIŞ 5 GÜN 4 GECE 3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

9.999,00₺ 8.999,00₺
Yükleniyor

FIRTINA GİBİ GAP MEZAPOTAMYA TURU

Gaziantep-Zeugma Müzesi- Bakırcılar ve Almacı pazarı
Urfa/Göbeklitepe-Balıklıgöl-Harran-Sıra gecesi
Mardin/DeyrulZaferan Manastırı-Kasımiye Medresesi
Midyat/Sıla konağı-Telkari Atölyesi-Süryani şarap evi
Diyarbakır/Ulu Camii-On Gözlü Köprü
Adıyaman/Nemrut dağı
Halfeti tekne turu-Rum kale-Malabadi Köprüsü-Dara Antik Kenti
Gaziantep, Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı, Yemeniciler Arastası, Tahmis Kahvesi, Menengiç Kahvesi, Gaziantep Kalesi, Zeugma Müzesi, 14 Şehit Anıtı, Almacı Pazarı, Tahmis kahvehanesi, Baklava Alış Verişi, Şanlıurfa Sıra Gecesi

1ve2.GÜN

14:30 hareket
Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Fırtına Gibi Gap Mezopotamya Turu yolculuğumuza başlıyoruz.Molalar eşliğinde yapacağımız yolculukta kahvaltımızı yol güzargahındaki dinlenme tasisinde alıyoruz(ekstra) İlk olarak 8 Şubat 1921 tarihinde "Gazi" ünvanı verilen Gaziantep’e ulaşarak turumuza başlıyoruz. Gaziantep Kalesi ve DokurcumDeğirmeni’nde Şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtı ilk gezi noktalarımız olacak. Ardından Bakırcılar Çarşısı, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesi’ni göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Menengiç Kahvesi içebilir Fıstık, Bakır ve Yemeni alışverişi yapabilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Gaziantep’in meşhur lezzetlerinin tadına bakabilmeniz için serbest vakit veriyoruz. (Ekstra) Öğle yemeği molası sonrasında Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra, Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Türkiye’de Baklava denince ilk akla gelen şehir olan Gaziantep’in en meşhur baklava alışverişi yapıyoruz..Şanlıurfa'ya hareket edip otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Otelimizdedir. Dileyen Konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz Gap Mezopotamya turlarımızın olmazsa olmazı Sıra Gecesi’ne katılıyoruz. (Ekstra )
Kahvaltı: Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman. Tur Ücretine Dahil Değildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep - Serbest Zaman (ekstra)
Akşam Yemeği:Serbest alınacaktır (ekstra)
Konaklama: Şanlıurfa

3.GÜN
Şanlıurfa, Göbeklitepe, Balıklıgöl, Harran, İlk İslam Medresesi Harran Üniversitesi, Kubbeli Evler, Ulu Camii, Tarihi Surlar, İç Kale, Şanlıurfa Çarşıları, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı, Şanlıurfa Kalesi, Viranşehir, Kızıltepe, Mardin
Fırtına Gibi Gap Mezopotamya Turu'muzun 3. gününde sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, kubbeli evleri ve kendine has kültürüyle ünlü Harran’a ulaşıyoruz. Burada, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk olacağız. Bu keyifli ziyaretimizde yöresel kıyafetler giyerek fotoğraf çekilebilirsiniz (Ekstra). Harran evi ziyaretimizin ardından Âdem, Eyyüp, İbrahim, Şuayip, ve Elyasa Peygamberlerin yaşadığına inanılan ve Peygamberler Şehri olarak adlandırılan Şanlıurfa’da Balıklı Göl (Halil-Ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in doğduğu Mağara'yı gezeceğiz. Vereceğimiz öğle yemeği (Ekstra) molasında Şanlıurfa’nın meşhur lezzetlerinin tadına bakıp yemekten sonra Göbeklitepe'ye ulaşarak 12000 yıl öncesi Tapınakları, turna, yılan, domuz gibi kabartmaları görüp Şanlıurfa’dan ayrılacağız. Tarihi İpek Yolu'nu kullanarak yaklaşık 2.5 saat sürecek yolculuğumuzabaşlayacağız. Viranşehir ve Kızıltepe'yi otobüsümüzden panaromik olarak görerek Mardin’deki otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tür Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Şanlıurfa Serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
Akşam Yemeği: Serbest alınacaktır(Ekstra)
Konaklama: Mardin

Mardin, Kasımiye Medresesi, Ulu Camii, Şehidiye Camii, Abbaralar, Şahtana Konağı, DeyrulZaferan Manastırı, Midyat, Dara Antik Kenti, Konuk Evi, Hasankeyf, Zeynel Bey Türbesi, Malabadi Köprüsü, Diyarbakır Surları, Mardin Kapı,
Fırtına Gibi Gap Mezopotamya Turu'muzun

4. GÜN

sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında “Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık” sıfatı verilen Mardin’i gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız ise Kasımiye medresesi olacak. Bu muhteşem yapıyı keyifle gezip rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Diyarbakır Kapı’da otobüsümüzden inip dolmuşlara (ekstra) binerek, Cumhuriyet Meydanı’na ulaşacağız. Buradan itibaren Mardin'i yürüyerek gezeceğiz. Minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni, Abbaraları, Şahtana Konağı'nı ve Şehidiye Camii’ni görerek Mardin Şehir Turu’muzu bitireceğiz. Verilecek boş zamandan sonra Savur Kapı'da aracımızla buluşup, 5. yüzyılda bir Güneş Tapınağı'nın üzerine yapılan DeyrulZaferan Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Manastır gezisi sonrası öğle yemeği için mola vereceğiz. (Ekstra) Mardin'den ayrılarak bir diğer görsel şölen noktası olan Midyat’a hareket edeceğiz. Rehberimizin zaman oluşturabilmesi ve yeterli katılım olması ile Dara Antik Kenti Turu düzenleyebilir, Burada Sıla dizisine ev sahipliği yapmış olan Konuk Evi’ni ziyaret edip, Midyat’in meşhur gümüşçüler ve telkariciler çarşısında alışveriş yapabilmeniz için sizlerle kısa bir mola vereceğiz. Bu esnada Lahor Ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri alışverişi yapmayı da unutmayınız. Midyat gezimizin ardından ise yolumuz bizi koca bir hüzne, yani Hasankeyf’e çıkaracak. Ilısu Barajı’nın suları altında kalması nedeniyle, yeni taşınan yerlerinde Zeynel Bey Türbesi’ni ve diğer tarihi eserleri göreceğiz. Vereceğimiz serbest vakitte dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Hasankeyf Tekne Turu (Ekstra) etkinliğimize katılabilirler. Tekne turu sonrasında ise yeterli zaman bulmamız doğrultusunda rehberimiz ekstra olarak Malabadi Köprüsü turu düzenleyebilir. Batman üzerinden Diyarbakır’a ulaşacağız. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır Surlarını ve Urfa Kapı'yı rehberimizin anlatımları eşliğinde aracımızdan izleyerek, 639 yılında Camii'ye çevrilen, İslamiyet’in, Anadolu'daki en eski Camilerinden ve V. Haremi Şeriflerinden olan, Diyarbakır Ulu Camii'ni ziyaret edeceğiz. Diyarbakır surlarının dört ana kapısından biri olan Mardin Kapı'da aracımız ile buluşarak, Cennet’e gittiğine inanılan Dicle’nin yanındaki HevselBahçeleri’ni, Keçi Burcu’nu ve On Gözlü Köprü'yü panoramik olarak görüp Diyarbakır'dan ayrılacağız. Siverek istikameti ile Atatürk Baraj Gölü üzerine 2015'te yapılan, 610 metre uzunluğundaki Nissibi Köprüsü'nü geçerek Adıyaman aulaşıyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Not: Turumuz Diyarbakır'da Konaklama Yapabilir ve Bu Durumda Nemrut Dağı Turu Ertesi Gün Gündüz Turu Olarak Yapılacaktır.

Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tür Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: Mardin veya Midyat / Mardin (Ekstra)
Akşam Yemeği: Serbest olarak alınacaltır.(Ekstra)
Konaklama: Diyarbakır veya Adıyaman

Nemrut Dağı KralAntiochos Heykeli, Zeus Heykeli, Kartal Heykeli, Cendere Köprüsü, Karakuş Tümülüsü, Halfeti Tekne Turu, Batık Camii, Rum Kale,
Fırtına Gibi Gap Mezopotamya Turu'muzun

5.GÜN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizdenayrılıyoruz. (Ekstra) Nemrut Dağı turumuz için doğru yola çıkıyoruz. Minibüslerimizle birlikte yaklaşık 30 dakika sürecek yürüyüş yolumuzun başlangıcına ulaşıyoruz. Biraz zorlu yürüyüşümüzün bitiminde Altar'dan Güneş Doğuşunu izleyip Kral Antiochos’un Anıt Mezarı’nı, Antiochos’un, Zeus’un, Apollon’un ve Herkül’ün Devasa Heykellerini gördükten sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Kommagene Kralı Mithridates, annesi İsias, kızkardeşiAntiochis ve yeğeni Aka’nın mezarlarının olduğu Karakuş Tümülüsü’nü ve Roma İmparatoru SeptimiusSeverus’un karısı ve oğulları adına yaptırdığı Cendere Köprüsü’nü gördükten sonraçoğu Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisi’nin çekimlerinin de yapıldığı, Halfeti’ye ulaşarak teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (Ekstra) Halfeti Tekne Turumuzda Kral Kızı Mağarası’nı, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp, adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikayesinden aldığı rivayet edilen Halfeti’ye döneceğiz. Vereceğimiz (ekstra) öğle yemeği molamızın ardından a Kısa zamanda Güney Doğu Anadolu'nun kültür ve yemeklerini sizlerle buluşturmanın keyfini yaşayarak turumuzu sizleri almış olduğumuz noktalara bırakmak üzere dönüş yolculuğuna başlıyoruz Fırtına Gibi Gap Mezopotamya Turumuzu sizlerin hafızlarında kalacak onlarca hatıraları ardımızda bırakarak turumuzu tamamlıyoruz başka bir organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Kahvaltı: Otelimizde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tür Ücretine Dahildir.
Öğle Yemeği: serbest olarak alınacaktır (Ekstra)
Akşam Yemeği: yolgüzergahında dinlenme tesisindealınacaktır.( Ekstra)
Konaklama: Bu gece otel konaklaması yoktur. Dönüş yolculuğu yapılacaktır.
6.Gün Fırtına Gibi Gap Mezopotamya Turumuzu sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktaya bırakıyor ve bir sonraki YILCAN TURİZM organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
-Ulaşım
- Otellerde 3 Gece Konaklama
- 1 Gece Urfa, 1 Gece Mardin, 1 Gece Diyarbakır veya Adıyaman
- Otellerde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı
- 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
- Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
- Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri
- Araç İçi Su İkramı
- Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Tüm Öğle Yemekleri
-Tüm Akşam yemekleri
- Tüm Özel Harcamalar
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
-Nemrut dağı minibüs ücretleri
-Halfeti tekne ücretleri
-Hasankeyf tekne turlar
-Sıra gecesi
- Ekstra olarak belirtilen turlar